За словами експерта, формування дитячого капіталу це насамперед не зберігання грошей, а формування свідомості дитини, а портфель допомагає розповідати їй про різні інструменти та про те, як працюють гроші. Для зберігання і примноження коштів дитини Роберт Лі пропонує обрати одну з трьох стратегій.
Стратегія усереднення долара
Стратегія передбачає розміщувати одну й туж саму суму у вибраному інструменті з певною періодичністю (наприклад, щорічно або щоквартально). Прикладом такого інвестиційного інструменту може бути індекс S&P 500, золото, американські облігації чи їх поєднання. При такій стратегії інвестор кожного разу купує обрані інструменти незалежно від того, зросла ціна активу чи впала.
«Ця стратегія підходить у тому випадку, якщо горизонт інвестицій від 10 років. Адже за статистикою основні індекси за цей час демонструють однозначно позитивну динаміку», — зазначив експерт.
Дивідендна стратегія
Це підхід до інвестування на ринку акцій, спрямований насамперед на отримання прибутку у вигляді дивідендів, а не внаслідок зростання курсової вартості активу. Ця стратегія підходить для інвестицій на термін 5−6 років.
«Її можна використовувати, коли дитина вже свідома, вона розуміє що таке компанія Apple чи Microsoft, що роблять ці компанії, як формується їхній бізнес. Інвестуючи в компанії з дитиною можна обговорювати особливості цього бізнесу і звідки вони беруть гроші на виплату дивідендів», — вважає Роберт Лі.
Збалансована інвестиційна стратегія
Це спосіб поєднання класів активів у портфелі, який спрямований на збалансування ризику та прибутковості.
«Стратегія підходить коли немає багато часу. Наприклад 3−4 роки до повноліття дитини і ви хочете швидко зробити з неї фінансово грамотну людину, швидко всьому навчивши», — зазначив експерт. За його словами при застосуванні цієї стратегії дитину можна навчити професійно управляти грошима, адже вона передбачає знайомство із різними інструментами.
Читайте також: Нерухомість, валюта, депозити: що зміниться на основних ринках цієї весни