Допомога захисникам України передусім реалізується в рамках мілітарного проєкту «Сталевий фронт Ріната Ахметова». Для SCM це питання є особливо важливим, адже понад 13 тисяч співробітників бізнесів компанії стали до лав Збройних сил України. Завдяки ініціативі силові підрозділи зі всієї країни отримують амуніцію, автівки, дрони, спеціальні технічні засоби (тепловізори, далекоміри, камери тощо), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, аптечки й турнікети, рації, пальне й інші необхідні речі. Зокрема Метінвест розробив і серійно виготовляє модульні укриття для бійців на передовій, здатні витримати навіть артилерійський снаряд. Таких виробів для ЗСУ поставлено вже понад 100.
Також металургійна Група освоїла виробництво бронесталі. Наразі кожний десятий бронежилет в Україні виготовлений зі сталі Метінвесту — усього близько 150 тисяч. В умовах зими важливим стало й виготовлення пічок для фронту. Зі сталі компанії їх буде виготовлено близько 5 тисяч одиниць.
Крім загальної допомоги в 5 млрд грн, додатково 1 млрд грн виділив Рінат Ахметов на проєкт «Серце Азовсталі», що є частиною «Сталевого фронту» та вже стартував. Він спрямований на допомогу військовослужбовцям тих підрозділів України, які перебували в гарнізоні повністю оточеного Маріуполя з лютого по травень 2022 року. В межах програм проєкту підтримка надаватиметься як захисникам міста, так і родинам полонених, безвісти зниклих та загиблих військовослужбовців.
Функціонування критичної інфраструктури України, зокрема енергетичної й телекомунікаційної — ще один наш важливий напрямок підтримки країни. Попри постійні обстріли фахівці ДТЕК докладають максимум зусиль, аби оперативно повертати світло в домівки українцям. Близько 7 мільйонам родин повернули електропостачання з 24 лютого. Своєю чергою, «Укртелеком» робить все необхідне, аби забезпечити українцям доступ до послуг зв’язку (і навіть за відсутності електроживлення). Так, послуги інтернету доступні у 87% населених пунктів України, покритих мережею компанії. 60% абонентів компанії вже мають енергонезалежний інтернет. А у великих містах «Укртелеком» відкрив десятки публічних безоплатних Wi-Fi зон.
Системна гуманітарна допомога від бізнесів та проєктів Ріната Ахметова надається мирним українцям, в першу чергу у прифронтових зонах і деокупованих регіонах. Соціально незахищені категорії населення, вимушені переселенці, в тому числі евакуйовані співробітники компаній та їхні сім'ї, отримують харчові продукти, предмети першої необхідності (одяг, побутові речі та ін.), ліки. Також у містах присутності компанії дбають про шелтери та прихистки, бомбосховища та укриття, лікарні, джерела світла й води для населення тощо. Надається підтримка й місцевим адміністраціям, комунальним службам — від палива до засобів індивідуального захисту.
Фонд Ріната Ахметова передав для жителів України десятки тисяч гемоконтейнерів, а також сотні тисяч одиниць медикаментів, близько півмільйона продуктових наборів. Усього ж рішенням Ріната Ахметова українцям буде передано 800 тис. наборів з харчовими продуктами. Також Фонд є засновником музею «Голоси мирних» — найбільшого архіву свідчень українців про події війни з росією, де зібрано вже понад 60 тисяч історій людей.
Системну допомогу спортсменам, переселенцям, бійцям Сил оборони України надає й футбольний клуб «Шахтар». Так, в рамках серії ігор Shakhtar Global Tour for Peace клуб залучив 44 млн грн для допомоги Україні. Разом з The European Football for Development Network «Шахтар» ініціював проєкт European Football Powers Up Ukraine — кампанію зі збору генераторів для жителів України. На стадіоні «Арена Львів» функціонує створений клубом Shelter Centre для переселенців із прифронтових областей. Також «Шахтар» організував та покрив усі витрати на лікування в США захисника «Азовсталі», морпіха Михайла Діанова.
Крім того, за весь 2022 рік підприємства та бізнеси інвестиційної групи SCM сплатили до бюджетів всіх рівнів 73,2 млрд грн податків.