Американські акції виросли
S&P 500 додав 0,3%, високотехнологічний Nasdaq — 0,6%, а індекс Dow Jones — 0,2%. Відновлення акцій швидкозростаючих технологічних компаній допомогло фондовим індексам США вийти у плюс після найгіршого тижня року. S&P 500 також отримав підтримку завдяки зростанню акцій залізничного оператора Union Pacific. Вони додали близько 10% після оголошення про звільнення з посади генерального директора компанії.
Ринки Азіатсько-Тихоокеанського регіону торгуються різноспрямовано
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index втратив близько 0,2%, японський Nikkei виріс на 0,1%, південнокорейський Kospi додав 0,6%, сінгапурський STI збільшився на 0,4%, а гонконгський Hang Seng та китайський Shanghai Composite знизилися на 0,1%. Інвестори в Азії продовжують оцінювати ключові економічні дані щодо регіону, розмірковуючи про перспективи цього року.
Обсяг виробництва у Японії падає
За даними міністерства промисловості Японії, за підсумками січня промвиробництво країни скоротилося на 4,6% проти грудня. Це виявилося гіршим за прогнози опитаних Bloomberg економістів. У лідерах падіння — автомобільна галузь, а також індустрія напівпровідникового обладнання. Але є й хороші новини: окремі дані показали, що роздрібні продажі в Японії продовжили зростання у січні, збільшившись на 1,9%. А це вже виявилося кращим за прогнози аналітиків. Очікується, що змішаний набір економічних даних призведе до того, що центральний банк країни виявлятиме обережність, оскільки траєкторія відновлення Японії залишається неясною.
Ілон Маск знову став найбагатшою людиною у світі
За підрахунками Bloomberg, статки генерального директора Tesla у понеділок становили близько $187,1 млрд, що перевищило капітал Бернара Арно — генерального директора французького бренду LVMH ($185,3 млрд). Маск зайняв перше місце серед найбагатших людей світу завдяки нещодавньому ралі акцій Tesla. З початку року вони зросли приблизно на 69%. Тим часом Ілон Маск також є рекордсменом за найбільшим коли-небудь втраченим статком. Так, наприклад, наприкінці минулого року він став першою людиною, яка втратила $200 млрд: у листопаді 2021 року статки Маска оцінювалися в $340 млрд, а до грудня воно скоротилося вже до $137 млрд.
Хедж-фонди США продають китайські акції
За даними Morgan Stanley, продаж акцій китайських компаній американськими хедж-фондами посилився цього місяця на тлі посилення фінансових умов у Китаї. Судячи з даних банку Уолл-Стріт, у лютому керуючі хедж-фондів продали їх на суму близько $5,7 млрд (для порівняння — у січні продажі склали $0,3 млрд).
Настрої інвесторів щодо китайських акцій охолонули після стрімкого тримісячного ралі. Підйом був викликаний відкриттям економіки країни після відмови від політики Covid Zero. Після цього індекс Nasdaq Golden Dragon China, який відстежує вартість акцій китайських компаній, що торгуються у США, подорожчав більш ніж на 80%. Але вже у лютому втратив 15%.