►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Позиція МВФ
Члени ради директорів МВФ вважають, що потенційні вигоди від криптоактивів ще не матеріалізувалися, а ризики вже з’явилися.
МВФ також відзначає побоювання, що широке впровадження криптоактивів може підірвати ефективність монетарної політики, дозволить обходити заходи з управління потоками капіталів та посилить фіскальні ризики.
Фонд вважає, що заборона криптовалют не найкращий вихід, але це питання дискусійне: кілька директорів МВФ заявили, що такий варіант виключати не варто.
Основні рекомендації МВФ щодо поводження з криптоактивами:
- захищати грошово-кредитний суверенітет та стабільність шляхом зміцнення меж монетарної політики, не надавати цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу;
- остерігатися надмірної волатильності потоків капіталу та підтримувати ефективність заходів щодо управління ними;
- аналізувати та розкривати фіскальні ризики, ухвалити однозначний податковий режим для криптовалюти;
- встановити правову визначеність цифрових активів та усуньте юридичні ризики;
- розробити та забезпечити дотримання пруденційних вимог, а також вимог до поведінки та нагляду до всіх учасників індустрії;
- створити спільну систему моніторингу між різними національними агенціями та органами влади;
- розробити міжнародні механізми співробітництва для посилення нагляду та забезпечення дотримання правил щодо криптовалют;
- слідкувати за впливом нового класу активів на стабільність міжнародної валютної системи;
- зміцнювати глобальну співпрацю з метою розвитку цифрових інфраструктур та альтернативних рішень для транскордонних платежів та фінансування.
У Фонді наголосили, що регулювання криптовалют має бути розумним, щоб не пригнічувати інновації, а державний сектор може використовувати деякі базові технології криптоактивів для своїх цілей державної політики.