Динаміка цих операцій представлена діаграмі.
Переклади заробітчан за 2021/2022 рр. (млн доларів США). Джерело: НБУ
У грудні минулого року обсяг переказів трудових мігрантів досяг 1,18 млрд доларів США — відносне падіння до аналогічного періоду 2021 року становило 5,52%. Ці кошти сім'ї заробітчан витрачають в Україні, тим самим підтримуючи курс гривні та внутрішній попит. Ресурси йдуть безпосередньо в економіку нашої країни та сприяють зростанню ВВП. Але зараз багато родин перебувають в еміграції за кордоном, що і стало основною причиною зниження даного показника.
Експорт IT-послуг України за 2021/2022 рр. (млн доларів США). Джерело: НБУ
Аналітик звернув увагу на обсяги експорту комп'ютерних послуг. Ця сфера дуже динамічно розвивається в нашій країні з 2010 року.На темпи її прискорення не вплинула навіть пандемія коронавірусу, проте військовий конфлікт і проблеми в енергетиці починають негативно впливати. Продаж IT-послуг у 2022 році приніс 7,35 млрд доларів США. Відносне зростання до 2021 року досягло 5,85%. Важливо, що з вересня минулого року обсяги експорту IT-послуг знижуються щодо аналогічного періоду 2021 року.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 40,50, а євро досяг позначки 42,50. Подальше посилення гривні у середньостроковій перспективі є малоймовірним. Проблеми в енергетиці призведуть до скорочення обсягів власного виробництва та зростання попиту на імпортні товари. Останнє чинитиме тиск на гривню.