Ф'ючерси на акції США знизилися
За підсумками вчорашнього дня контракти на індекси S&P 500 та Dow Jones втратили 0,3%, а ф'ючерси на Nasdaq впали на 0,1%. Загроза вищих відсоткових ставок через високу інфляцію, а також «гарячий ринок праці» продовжує стримувати оптимістичні настрої американських інвесторів.
JPMorgan: ралі акцій вичерпається, а наслідки дій ФРС все ще попереду
На думку аналітиків з найбільшого банку США, інвестори, які сподіваються на подальше зростання американського ринку акцій, незабаром будуть розчаровані. У JPMorgan вважають, що рецесія все ще дуже ймовірна для економіки Штатів, враховуючи, що жорсткіша грошово-кредитна політика працює з відставанням. Стратеги з JPMorgan не самотні у своєму ведмежому прогнозі.
Головний економіст Bank of America Майкл Хартнетт минулого тижня заявив, що інфляція, ймовірно, залишається вищою за цільові значення. Це змусить ФРС підвищити відсоткові ставки набагато вище, ніж прогнозувалося раніше, та утримувати їх на високому рівні довше, вважають фахівці.
Акції Азії переважно знижуються у вівторок
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index втратив сьогодні близько 0,6%, японський Nikkei подешевшав приблизно на 0,2%, гонконгський Hang Seng скоротився на 1%, сінгапурський STI знизився на 0,1%, Китайський Shanghai Composite практично не змінився, а південнокорейський Kospi зріс на 0,2%. Все — через перспективи того, що ФРС довше доведеться залишатися на яструбиній траєкторії, щоб стримати інфляцію.
Потоки російської нафти до Китаю досягли найвищого рівня з весни 2020 року
За даними аналітичної компанії Kpler, загальні потоки російської нафти до Китаю минулого місяця досягли 1,66 млн барелів на день — це максимум з березня 2020 року. Експорт мазуту, своєю чергою, виріс до нового рекордно високого рівня. Стрімке збільшення цих показників експерти пов'язують із відкриттям найбільшого у світі імпортера енергоресурсів, який набирає обертів після відмови від політики Covid Zero. Це, на думку фахівців, має допомогти підтримати світові ціни на нафту. Так, Іран — один із членів ОПЕК — вже прогнозує, що ціна на нафту марки Brent цього року може перевищити $100 за барель.
Борг домогосподарств США злетів до найвищого рівня з часів кризи 2008 року
За даними WalletHub, борг американських домогосподарств збільшився на $320 млрд в останні три місяці 2022 року і досяг 15-річного максимуму — $17 трлн. У середньому одна сім'я в США заборгувала близько $142,7 тис. На думку авторів дослідження, американці повинні почати думати про те, як позбутися боргів і «привести себе у форму», щоб бути готовими до початку можливої рецесії.