► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Продаж облігацій
Деякі учасники ринку продають шестимісячні облігації, оскільки дата їх погашення випадає якраз приблизно на той час, коли може статися дефолт. Отже, ціна паперів падає, але зростає їхня прибутковість.
Проте поки одні позбавляються потенційно проблемних паперів, інші, навпаки, купують їх. Це з тим, що прибутковість по облігаціях наблизилася до прибутковості акцій, у своїй бонди однаково залишаються менш ризикованим активом.
За словами старшого портфельного менеджера NewEdge Wealth Бена Емонса, за високих відсоткових ставок облігації — це найбільш підходящий інструмент для управління ризиками в портфелі. Якщо 50% портфеля займатимуть облігації, а 50% акції, то він стане більш збалансованим, вважає експерт.
Що чекають від ринку
Тим часом ще місяць тому більшість трейдерів були впевнені, що підвищення ставки ФРС у березні стане останнім у цьому циклі посилення грошово-кредитної політики. Однак після виходу даних про повільніше, ніж очікувалося, зниження інфляції прогнози було переглянуто.
Тепер на ринку очікують ще одного підвищення ставки у травні, при цьому ймовірність ще одного підвищення у червні оцінюється трейдерами приблизно у 70%. Якщо ставку в березні, травні та червні тричі піднімуть на 25 б.п., вона досягне рівня 5,25−5,5%. 1 лютого ФРС підвищила ставку на 25 б.п., до 4,5−4,75%.
Що таке стеля держборгу
Стеля державного боргу — це встановлена законом межа запозичень уряду США у кредиторів для оплати своїх зобов'язань. Раніше стелю держборгу вже неодноразово підвищували. Востаннє це сталося у грудні 2021 року — тоді граничний розмір запозичень збільшили на $2,5 трлн до $31,381 трлн.
Федеральний уряд США 19 січня досяг цього ліміту і втратив можливість залучати додаткові запозичення. Якщо членам Конгресу не вдасться домовитися про підвищення розміру держборгу, у червні — вересні в країні може бути оголошено дефолт.