Фондові індекси США в основному знизилися за підсумками тижня
S&P 500 втратив 0,3%, Dow Jones подешевшав на 0,1%, а високотехнологічний Nasdaq зріс на 0,6%. Змішана динаміка на ринках минулого тижня пов'язана з побоюваннями з приводу подальшого посилення грошово-кредитної політики ФРС.
Причина — безліч економічних даних, що вказують на подальшу нестабільність на ринку праці та збереження високої інфляції.
Варто зазначити, що сьогодні, 20 лютого, не буде торгів на Нью-Йоркській Фондовій Біржі (NYSE) та Nasdaq у зв'язку зі святкуванням у США Дня президентів.
Акції Азійсько-Тихоокеанського регіону закінчили минулий тиждень зниженням
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index втратив близько 2,2%, японський Nikkei подешевшав приблизно на 0,6%, південнокорейський Kospi впав на 0,8%, сінгапурський STI скоротився на 1%, а китайський Shanghai Composite та гонконзький Hang Seng знизилися на 1,1% та 2,2% відповідно.
У понеділок ринки Азії переважно зростають. Інвестори у регіоні продовжують оцінювати яструбині коментарі представників ФРС, а також геополітичну напруженість у всьому світі.
Ціни на нафту знизилися за підсумками тижня
Все — через побоювання щодо підвищення ставок у США та надлишку пропозиції. Минулого тижня ф'ючерси на Brent подешевшали на 3,9%, до $83 за барель, а контракти на WTI втратили 4,2%, до $76,34.
При цьому у понеділок, 20 лютого, нафта марки Brent подорожчала на 0,6% до $83,47 за барель. Нафта марки West Texas Intermediate (WTI) зросла на 0,6% до $76,78 за барель.
Опубліковані минулого тижня сильніші, ніж очікувалося, дані щодо оптової інфляції в США додали побоювань, що ФРС, можливо, викличе рецесію, щоб приборкати інфляцію, зауважує SeekingAlpha.
Управління енергетичною інформацією США повідомило, що комерційні запаси сирої нафти в країні зросли на 16,3 млн барелів за тиждень, що закінчився 10 лютого.
Запаси зростають уже восьмий тиждень поспіль. На тлі падіння нафтових цін галузевий індекс — S&P 500 Energy — відзначився найгіршими тижневими результатами серед усіх секторів у складі S&P 500, впавши на 6,3%.
Акції зростання лідирують на фондовому ринку цього року
І це — попри загрози збереження високої інфляції та початку рецесії. З початку року індекс акцій зростання Russell 3000 зріс на 9,8%, значно випередивши аналогічний індекс акцій вартості — Russell 3000 Value (+4,4% цього року).
Така розбіжність знаменує собою різкий розворот у порівнянні з минулим роком, коли інвестори віддавали більшу перевагу акціям вартості, а не зростання.
Серед найбільших учасників індексу зростання цього року:
- Apple, акції якої зросли на 18%,
- Tesla, капіталізація якої збільшилася на 69%,
- Nvidia, яка подорожчала на 46%.
Акції зростання, зазвичай, є компанії, які обіцяють у майбутньому забезпечити більш швидке зростання прибутку, ніж у середньому у галузі.
Востаннє акції зростання перевершували акції вартості з великим відривом у 2020 році — напередодні пандемії COVID-19.
Чому зростають акції зростання? Попри нинішні макроекономічні ризики, багато інвесторів все ще роблять ставку на те, що уповільнення інфляції в США дозволить ФРС уповільнити темпи майбутнього підвищення ставок, що позначиться на подальшому збільшенні вартості зростання акцій.