Як повідомлялось раніше, компанія «Приватофис» (нині — ТОВ «Монтана-Естейт») була створена колишнім менеджментом Приватбанку у 2005 році. Саме на цю компанію були записані права власності на кілька сотень відділень Приватбанку по всій Україні. Вона ж виступала поручителем Приватбанку за кредитом рефінансування НБУ, отриманим банком у 2009 році.
Напередодні націоналізації Приватбанку у 2016 році екс-менеджментом банку було забезпечено укладення додаткових угод до кредитних договорів, за якими суттєво відстрочені строки повернення кредитів.
У 2017 році «Приватофис» вийшов з банківської групи Приватбанку, залишившись під контролем колишніх власників. Борг перед НБУ за кредитом рефінансування був вимушений погасити сам Приватбанк у 2020 році.
Станом на 2021 рік розмір кредитної заборгованості ТОВ «Приватофис» перед банком складав 2,9 млрд грн. Як було додатково встановлено, у грудні 2019−2020 років ТОВ «Приватофис» було відчужено шляхом внесення до статутного капіталу інших товариств понад 290 об'єктів нерухомого майна (приміщень).
У 2021 році Приватбанк прийняв рішення ініціювати процедуру банкрутства ТОВ «Приватофис» з метою повернення ліквідного майна у ліквідаційну масу для погашення заборгованості. Однак суд відкрив провадження у справі за альтернативною заявою ТОВ «Імме» (пов'язаного з ТОВ «Приватофис») та призначив лояльного до екстопменеджменту арбітражного керуючого, який визнав кредитні вимоги банку лише частково — на суму 1,6 млрд грн.
Попри заперечення банку, суд у грудні 2021 року ухвалив рішення про визнання боржника банкрутом. Ця постанова суду наразі оскаржується банком. Крім того, пов’язані кредитори, які одноголосно прийняли рішення про перехід до наступної (ліквідаційної) процедури не поставили жодного запитання щодо такого аналізу фінансової діяльності Боржника. Не цікавило «кредиторів» і те, чому Боржником була виведена левова частка нерухомості та чи відповідали такі дії меті статутної діяльності ТОВ «Приватофис».
Зухвала схема колишніх власників проста: щоб не сплачувати Приватбанку свої мільярдні кредитні борги, вони організували (за допомогою «дружнього» арбітражного керуючого) фейкове банкрутство своєї ж компанії Приватофіс.
Кричуща незаконність цього схематозу — ключове питання, на яке завтра має дати відповідь Центральний апеляційний господарський суд.
Банк має надію, що майже 3 мільярди боргу «Приватофису» перед державним банком не залишаться в кишенях тих, хто 6 років тому довів Приватбанк до межі банкрутства.