Рішення, які будуть прийняті Верховним Судом 15 лютого, матимуть надзвичайно важливе значення, адже вирішується доля «bail-in» в особистих спорах пов'язаних осіб, і результат їх розгляду вплине на всі наступні справи на загальну суму еквівалентну понад 6 млрд грн.
- Справа за позовом колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета (№ 910/18214/19) — ухвалення рішення на користь позивача уможливить повернення Приватбанку колишнім власникам
- Справа за позовом колишньої дружини партнера І. В. Коломойського та екс власника Приватбанку
Г. Б. Боголюбова Олени Боголюбової (№ 201/473/17) — ризик стягнення з Приватбанку 17,5 млн доларів - Справа за позовом пов'язаної з Приватбанком за часів колишніх власників Ольги Постоловської (№ 201/2485/17) — ризик стягнення з Приватбанку понад 33 млн гривень.
Попри значні ризики для фінансової системи України та суспільну значущість, розгляд справ Постоловської та Боголюбової у Верховному Суді відбудеться без виклику сторін у письмовому провадженні. Це означає, що представники Приватбанку не матимуть можливості ґрунтовно пояснити Суду свою правову щодо кричущої неправомірності рішень Дніпровських судів нижчих інстанцій.
Як повідомлялось раніше, у 2016 р. кошти пов’язаних із колишніми власниками осіб були обміняні на акції Банку в рамках передбаченої законодавством процедури бейл-ін. Більше того, усі рішення, що стосувалися націоналізації Приватбанку, приймалися безпосередньо Радою національної безпеки і оборони України, Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України, Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Не зважаючи на це, починаючи з 2017 р., низка пов’язаних з колишніми власниками та топ-менеджментом Банку осіб вже роками штурмують українські суди в надії визнати недійсною процедуру «bail-in» та відібрати у Приватбанку, а відтак у держави мільярди гривень.
Продовжуючи боротьбу за справедливість та законні інтереси держави, Приватбанк впевнений у неупередженості суддів Верховного Суду та розраховує на справедливий і об'єктивний розгляд зазначених справ з урахуванням потенційних критично важливих наслідків рішень у цих справах для фінансової системи України.