►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
«Для ФРС цілком розумно перейти до 5% і трохи почекати», — сказав глава JPMorgan. Але додав, що навіть якщо інфляція знизиться до 3,5% або 4% і залишиться на цьому рівні, то й у цьому випадку «можливо доведеться підняти ставки вище 5%, що вплине на короткі і довші ставки».
Федеральна резервна система США (ФРС) 1 лютого підвищила діапазон базової ставки на 0,25 процентного пункту — до 4,5−4,75% річних. Під такий відсоток комерційні банки США кредитують один одного на короткі терміни. Це максимум із 2007 року, коли американська економіка перебувала на межі затяжної та глибокої рецесії.
Попередження Даймона прозвучало після того, як офіційні особи ФРС заявили, що очікують на подальше підвищення ставок. Ці заяви виявилися несподіваними, враховуючи рівень інфляції: з пікового значення 9,1% у червні вона у грудні склала 6,5%. Зростання цін сповільнилося шостий місяць поспіль, але рівень інфляції все ще сильно вищий за цільове значення ФРС в 2%.
ФРС навряд чи призупинить цикл посилення політики, поки інфляція насправді не опиниться під контролем, заявив тоді Bloomberg старший ринковий стратег консалтингової компанії Lazard Рональд Темпл.