►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Позиція Офісу президента
«Рік спротиву України, і компанії мають для себе вирішити: або вони на стороні права на вільне життя і України — і тоді не вигадують, як нашкодити; або вони на стороні РФ та її „права“ на вбивства, захоплення територій. SpaceX (Starlink) та пані Шотвелл, бажано обрати конкретну опцію», — написав він у Twittter.
Рік спротиву 🇺🇦, і компанії мають для себе вирішити:
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) February 9, 2023
— або вони на стороні права на вільне життя і 🇺🇦 - і тоді не вигадують, як нашкодити;
— або вони на стороні Рф та її «права» на вбивства, захоплення територій.#SpaceX (Starlink) та пані #Шотвелл, бажано обрати конкретну опцію.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що SpaceX обмежила використання українськими військовими супутникового інтернет-сервісу компанії Starlink для керування дронами під час війни з Росією.
За словами президентки SpaceX Гвінн Шотвелл, супутниковий інтернет-сервіс Starlink від SpaceX, який забезпечив українську армію широкосмуговим зв’язком для захисту від російської армії, «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї».
За її словами, українські військові використовували сервіс Starlink для керування безпілотниками.
У грудні 2022 року Україна уклала угоду з корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання понад 10 тисяч додаткових терміналів Starlink для протидії російським повітряним атакам.