При цьому вимоги клопотання ФОП Сазонова суперечать як українському законодавству (а саме Господарському процесуальному кодексу та Закону України «Про банки і банківську діяльність»), так і міжнародним договорам, ратифікованим Україною.
Водночас ухвалення українськими судами недостатньо обґрунтованих або сумнівних рішень відносно центрального банку одного з основних союзників України під час війни, може суттєво вдарити по міжнародній репутації України.
Приватбанк продовжує відстоювати права та законні інтереси держави в українських судах і запрошує представників ЗМІ та всіх охочих відвідати судове засідання. Засідання відбудеться 8 лютого 2023 року о 14:50 у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 18.
Довідково. Позов у справі № 910/17306/21 було подано компанією Shakoor Capital Limited, до якої згодом доєднались компанії J.P. Morgan Securities plc та UBS AG, а також Pala Assets Holdings Limited й український ФОП Сазонов
У своєму позові власники облігацій вимагають визнати недійсним договір про придбання акцій, укладений між Приватбанком та UK SPV 20 грудня 2016 року, хоча жоден із позивачів не був стороною цього договору. За договором, зобов’язання Приватбанку перед UK SPV були обміняні на акції додаткової емісії банку — під час виведення Приватбанку з ринку за участю держави шляхом процедури «бейл-ін».
Процедура «бейл-ін» становила важливу частину заходів, вжитих державою Україна для націоналізації Приватбанку, а її законність була визнана Банком Англії та підтверджена рішенням Лондонського міжнародного арбітражного суду у 2021 році. Проте ані рішення Банку Англії, ані арбітражні рішення не стали перешкодою для ініціювання судової справи власниками облігацій в українському суді.