Американські акції знижуються другий день поспіль
За підсумками вчорашніх торгів S&P 500 втратив 0,6%, високотехнологічний Nasdaq — 1%, а Dow Jones знизився на 0,1%. Інвестори стурбовані тим, що сильні дані щодо американського ринку праці минулого тижня підвищили ймовірність додаткового збільшення відсоткових ставок у країні.
Сьогодні очікується виступ голови ФРС Джерома Пауелла. Інвестори уважно стежитимуть за його риторикою, щоб спробувати зрозуміти, чи буде жорсткішим регулятор свою грошово-кредитну політику чи ні.
Акції Азійсько-Тихоокеанського регіону в основному зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index зріс сьогодні на 0,4%, південнокорейський Kospi додав 0,6%, гонконзький Hang Seng та китайський Shanghai Composite збільшилися на 0,8% та 0,3% відповідно, а японський Nikkei практично не змінився.
Азійські фондові ринки відновлюються після різкого падіння у понеділок: інвестори були стурбовані тим, що відсоткові ставки у багатьох розвинених країнах можуть залишатися на високому рівні довше, ніж передбачалося.
JPMorgan: останнє ралі акцій — пастка ведмежого ринку
Інвестори повинні зберігати обережність після нещодавнього ралі на американському ринку, вважає стратег JPMorgan Марко Коланович. На його думку, процес дезінфляції в економіці США може бути тимчасовим.
За прогнозом аналітика, перші три місяці 2023 року, ймовірно, стануть «переломним моментом на ринках», а в другому та третьому кварталах виникне нова «повітряна яма», за якою буде чергове погіршення фундаментальних показників. І це триватиме до кінця року.
Подібні прогнози Коланович пов'язує з тим, що ФРС США, ймовірно, зберігатиме високі відсоткові ставки у 2023 році. Аналітик очікує, що американський регулятор ще двічі підвищить їх у країні: у березні та травні.
Ціни на нафту зростають з початку тижня
Експерти пов'язують це з очікуваннями високого попиту на енергоресурси в Азії. Ф'ючерси на Brent під час сьогоднішніх торгів додали 0,9%, збільшившись до $81,75 за барель, а контракти на WTI зросли приблизно на 1% — до $74,88. Обидва ці показники вчора додали понад 1,5%.
Нафтові ціни розгорнулися після падіння минулого тижня, оскільки Саудівська Аравія зненацька підвищила ціни на пальне для країн Азії. Це свідчить про її впевненість у перспективах попиту у регіоні, зауважує Bloomberg.
Зростанню нафтових цін також сприяли перебої з постачанням. Туреччина зупинила експортний термінал у Джейхані після сильного землетрусу в країні, у той час, як видобуток на великому родовищі Йохан Свердруп у Норвегії знизився через відключення електроенергії.