► Читайте сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Як зазначає агентство, хоча Індія і не визнає санкції Заходу проти Москви, і закупівлі російської нафти в жодному разі не можуть порушувати їх, банки та фінансові установи обережно ставляться до клірингових платежів, щоб мимоволі не потрапити під порушення багатьох заходів, введених проти Росії після її вторгнення в Україну.
Індійські нафтопереробники та трейдери стурбовані тим, що можливо не зможуть продовжувати розрахунки в доларах, особливо якщо ціна на російську нафту підніметься вище за ліміт, встановлений країнами G7 та Австралією в грудні.
Це змусило трейдерів шукати альтернативні методи оплати, які також могли б допомогти Росії у зусиллях дедоларизації своєї економіки у відповідь на санкції Заходу.
Попередні спроби індійських нафтопереробників розплачуватися з трейдерами за російську нафту в дирхамах через банки Дубая не мали успіху, що змусило їх повернутися до американської валюти, пише Reuters.
Однак тепер Державний банк Індії почав проводити розрахунки у дирхамах, повідомили джерела агентства.
Індійські нафтопереробники здебільшого купують російську нафту у трейдерів із Дубая, зокрема у Everest Energy та Litasco — підрозділ російської нафтової компанії Лукойл.
Нагадаємо
5 грудня набуло чинності ембарго на постачання російської нафти до Євросоюзу. Також з цього дня запроваджено стелю цін на енергоносії $60 за барель з боку країн ЄС, G7 та Австралії. Цінові обмеження дозволяють країнам, які не входять до Євросоюзу, імпортувати нафту з Росії, але забороняють надавати страховку, судна та будь-які послуги для перевезення морських партій російської нафти, якщо контракти щодо її продажу не передбачають умови граничної ціни на рівні $60 за барель.
3 лютого країни G7 та Австралія заявили про консенсус щодо запровадження стель цін на російські нафтопродукти. Для продукції, що торгується з премією до нафти, його буде встановлено на рівні $100 за барель.