►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
На сьогодні до «Армії відновлення» залучено вже понад 5 тисяч безробітних у 10 областях. Держава виплатила їм за виконання суспільно корисних робіт понад 30 млн грн, в тому числі з початку 2023 року — 6,3 млн грн.
«Цього року Уряд збільшив фінансування на виконання таких робіт до 104 млн грн. І сподіваємось, що інші регіони, в яких ще не здійснюються суспільно корисні роботи, найближчим часом долучаться до цього проєкту, а в областях, де вони вже розпочаті, активніше залучатимуть до них безробітних», — розповіла Тетяна Бережна.
Де найбільше залучено працівників
За її словами, до виконання таких робіт найбільше безробітних нині залучено:
- в Полтавській області — майже 1500 осіб,
- Сумській — понад 1000 осіб,
- Київській — понад 900 осіб,
- Донецькій — 710 осіб.
Читайте також: Найбільший показник за всю історію: у 2022 ІТ-індустрія заробила в бюджет $7,34 мільярда з експорту
Види робіт
Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Зокрема, безробітних залучають до розбору завалів і відновлення житлових будинків, пошкоджених в результаті бойових дій, облаштування підвальних приміщень під укриття, фасування гуманітарної допомоги, приготування їжі військовим, плетіння маскувальних сіток.
За виконання таких робіт вони отримують щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір виплати допомоги з безробіття.
Заступник Міністра також зазначила, що серед безробітних, яких залучають до «Армії відновлення», є як чоловіки, так і жінки в майже рівній пропорції. Більшість з них — люди в найбільш працездатному віці 35−50 років.
За професійною групою це переважно кваліфіковані робітники (сільського та лісового господарства, робітники з інструментом, робітники з обслуговування технологічного устаткування та машин).