Фондові індекси США зросли
S&P 500 додав 2,5%, Dow Jones збільшився на 1,8%, а високотехнологічний Nasdaq виріс на 4,3%, зафіксувавши зростання четвертий тиждень поспіль. Настрій інвесторів покращився на тлі ознак уповільнення інфляції в США, а також даних про те, що економічна ситуація в Штатах хоч і погіршується, але не так швидко і сильно, як багато хто побоювався. Цієї середи відбудеться перше цього року засідання ФРС. Очікується, що за його підсумками відсоткову ставку буде підвищено на 0,25%.
Акції American Express Co. підскочили на 10,5%, очоливши зростання в індексі Dow Jones. Один із лідерів американського ринку пластикових карток скоротив чистий прибуток майже на 9% у минулому кварталі, проте виручка компанії зросла на 17% і досягла рекордних $14,176 млрд.
Лідером зниження індексу стали акції Intel Corp., що впали на 6,4% на новині, що виробник комп'ютерних компонентів зафіксував чистий збиток у четвертому кварталі 2022 року, а його виторг не виправдав очікувань.
Вартість акцій Visa Inc. збільшилась на 3%.
Капіталізація виробника іграшок Hasbro Inc. впала на 8,1%. Компанія прозвітувала про квартальний збиток і падіння виручки в четвертому кварталі, а також повідомила про плани скоротити близько 15% співробітників по всьому світу.
Виробник споживчих товарів Colgate-Palmolive Co. різко скоротив чистий прибуток у жовтні-грудні, незважаючи на зростання виручки. Акції компанії подешевшали на 5,2%.
Котирування акцій Chevron Corp. опустилися на 4,4%, хоча одна з найбільших нафтових компаній США минулого кварталу збільшила чистий прибуток на чверть, виручку — на 17,3% за рахунок підвищення цін на енергоносії.
Акції Азіатсько-Тихоокеанського регіону зростають
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index за підсумками минулого тижня збільшився на 1,5%, досягнувши дев'ятимісячного максимуму. Японський Nikkei виріс на 1,8%, південнокорейський Kospi додав 3,7%, а гонконгський Hang Seng та сінгапурський STI подорожчали на 2,9% та 3,1% відповідно. Сьогодні ринки Азії переважно знижуються. Все відбувається напередодні публікації цього тижня великої кількості макроекономічних даних із США та Європи (у тому числі рішення щодо відсоткових ставок та статистики щодо ринку праці).
Глобальні продажі напівпровідників зросли на 1,1% у 2022 році
За даними дослідницької компанії Gartner, світові продажі напівпровідників загалом за підсумками минулого року склали $601,7 млрд (+1,1% рік до року). Таке вельми скромне зростання експерти пов'язали з впливом негативних макроекономічних факторів та проблемами з ланцюжками поставок. При цьому найбільше зростання продажів — +19% — припало на аналогові мікросхеми та дискретні продукти (+15%). Найбільше зниження продажів було зафіксовано серед чіпів пам'яті (-10%). Примітно, що близько 25% від усіх реалізованих напівпровідників припадає саме на цей тип пристроїв. Найбільшим гравцем у галузі залишається Samsung Electronics (ринкова частка — 10,9%), на другому місці — Intel з часткою ринку 9,7%. Очікується, що за підсумками 2023 року продаж мікрочіпів знизиться на 3% через проблеми у світовій економіці та слабкий споживчий попит.
Нафта подешевшала
Ф'ючерси на Brent знизилися на 1,1% до $86,66 за барель, а контракти на WTI подешевшали на 2,4% — до $79,68. На думку експертів, така динаміка пов'язана з ознаками сильного зростання пропозиції російської нафти, що компенсувало очікування вищого попиту на енергоресурси у США та Китаї найближчим часом.
За даними Reuters, відвантаження нафти з балтійських портів Росії цього місяця зростуть на 50% порівняно з груднем. Все тому, що продавці намагаються задовольнити високий попит в Азії та отримати вигоду з останнього зростання світових цін на енергоносії.