►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Цьому сприяла ефективна робота команди міністерства у сфері управління держборгом та продовження активної співпраці з інвесторами в українські активи в умовах повномасштабної війни.
За декілька днів після початку повномасштабного вторгнення було проведено перший аукціон з продажу військових облігацій. Завдяки щотижневому проведенню аукціонів облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) до держбюджету станом на кінець 2022 року було залучено понад $7 млрд.
Окрім цього, у серпні 2022 року було досягнуто угоди з інвесторами щодо продовження строку погашення всіх 13 серій державних єврооблігацій та відстрочення купонних платежів на два роки, що дозволило заощадити близько $6 млрд для фінансування першочергових потреб України. Ці заходи, разом із пільговим фінансуванням від країн-союзників і міжнародних організацій, дозволили Україні стабілізувати фінансову систему та запобігти кризі ліквідності.
За словами директора боргових ринків регіону CEEMEA в BNP Paribas Бориса Матяша, гудвілл, тобто ділова репутація, яку Україна заробила протягом останніх декількох років, співпрацюючи з інвесторами, стала ключовим фактором у досягненні угоди з інвесторами минулого року.
«Це допомогло Україні мобілізувати фінансові ресурси швидко та ефективно, отримавши широку підтримку від інвесторського співтовариства, та вивільнити бюджетні ресурси в часи, коли це потрібно найбільше. Таким чином, це дає країні можливість продовжувати функціонувати та відбудовувати країну задля успішного майбутнього народу України», — додав Матяш.