Фото: LBLV
У Microsoft повідомили, що скоригований чистий прибуток знизився на 7% до $17,4 мільярда. Її прибуток на акцію при цьому просів на 6% до $2,32, що все одно виявилося вищим за аналітичні прогнози, які говорили про $2,29.
Виторг Microsoft за квартал збільшився на 2% до $52,75 мільярда (експерти очікували, що цей показник складе $52,94 мільярда). Таке підвищення виторгу за квартал є найнижчим із 2016-го.
Водночас Azure та інші сервіси, пов'язані з хмарними технологіями, підвищили виторг на 31%. Якщо не враховувати ефекту від коливань курсів валют, цей приріст досяг 38%, дещо перевищивши аналітичні прогнози. Експерти відзначають, що саме завдяки цьому підрозділу Microsoft змогла досягти зростання квартального виторгу. Зараз на частку її хмарних сервісів припадає близько 40% коштів, що виручаються, і приблизно така ж частка операційного прибутку.
У той же час, заробіток Microsoft в інших сферах знизився. Зокрема, прибуток від продажу продуктів для персональних комп'ютерів, у тому числі ОС Windows та програмне забезпечення Office, впав на 19% до $14,2 мільярда.
Квартальні прогнози Microsoft розчарували інвесторів
Згідно з очікуваннями компанії, за III фінквартал виторг складе $50,5−51,5 мільярда (зростання на 3% річних), що є нижчим за аналітичні очікування, що говорять про $52,43 мільярда.
За словами фіндиректора Microsoft, на ринку персональних комп'ютерів фіксується нове скорочення, яке призвело до падіння виторгу компанії у цій сфері на 17%. Топ-менеджмент компанії вважає, що обсяг коштів, виручених нею за підсумками поточного звітного періоду, виявиться на 4−5 процентних пункти меншим, ніж кварталом раніше. Незалежні аналітики очікують на підвищення квартальних доходів від Azure на 34%.
Гендиректор Microsoft наголосив, що зараз у галузі знижуються темпи розвитку. У період коронавірусної пандемії вони суттєво зросли, але зараз настав період нормалізації попиту. У результаті компанії потрібно прикладати більше зусиль, витрачаючи менше коштів і забезпечуючи підвищення продуктивності з допомогою своїх технологічних рішень.
Нещодавно великі технологічні компанії Сполучених Штатів повідомили про наміри звільнити значну частину своїх співробітників, нагадують LBLV. Microsoft, наприклад, має намір скоротити 10 тисяч людей. Із цим пов'язані витрати у розмірі $800 мільйонів. За минулий звітний період компанія витратила сумарно 1,2 мільярда доларів.
Сергій Алмазов, фінансовий аналітик LBLV