►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Українські біженці працюють у всіх самоврядуваннях Литви, майже кожен третій — у Вільнюсі. Загалом у Литві перебуває близько 68 тис. українців: дітей, літніх осіб, осіб працездатного віку. З початку війни близько 11,5 тис. українців працевлаштуватись допомогла Служба зайнятості, українцям пропонується ще 1,7 тис. робочих місць.
За даними Служби зайнятості, на висококваліфікованих посадах працюють 1,7 тис. або 8 % українців. Вони працюють як фахівці з бізнесу та адміністрування, фахівці в галузі охорони здоров'я: лікарі, медсестри, ветеринари, а також фахівці з навчання, фахівці з інформаційних технологій, фахівці з фізики, інженерії, фахівці в галузі права, соціальної сфери, культури.
Більшість українців — 14,9 тис. — працюють на роботах, які потребують середньої кваліфікації. Вони працюють спеціалістами з обслуговування клієнтів, продавцями, будівельниками, спеціалістами з металообробки, механіками електромеханічного та електронного обладнання, операторами стаціонарного обладнання та машин, водіями.
Близько 5,4 тис. українців працюють на низькокваліфікованих та некваліфікованих роботах. Більшість із них працюють прибиральниками в офісах та готелях, помічниками на кухнях та пакувальниками, працівниками сільського та лісового господарства, допоміжними працівниками, зазначається у повідомленні.
Які зарплати
Зарплати українців коливаються від мінімальної до майже 2 тис. євро на місяць залежно від характеру роботи. У середньому українець, який працює в країні, у грудні заробляв близько 1 061 євро «на папері».