► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Допомога ЄБРР
ЄБРР виконує свої зобов’язання інвестувати в Україні 3 млрд євро до кінця 2023 року, користуючись винятковою підтримкою акціонерів і донорів, які беруть на себе частину ризику, пов’язаного з відповідними інвестиціями банку.
«Банк та його акціонери почали надавати необхідну підтримку одразу після початку війни, — сказала Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо. — Ці вражаючі результати діяльності є свідченням нашої стійкості та рішучості в наданні підтримки нашим країнам операцій та клієнтам».
Скільки спрямовано коштів в Україну
ЄБРР спрямував 1,7 млрд євро на підтримку реального сектору економіки України, що включало у себе інвестиції у життєво важливу інфраструктуру, енергетичну та продовольчу безпеку, торгівлю та підтримку приватного сектору.
Ще 200 млн євро було мобілізовано через банки-партнери. Банк також мобілізував у 2022 році 1,4 млрд євро донорських коштів, у тому числі у формі нефінансованих гарантій, що використовуються для підтримки України та інших країн, які вже зазнали і зазнаватимуть найбільшого впливу війни у 2022- 2023 роках.
ЄБРР узяв на себе 60% ризику, пов’язаного з інвестиціями в Україні у 2022 році.
Одним з яскравих прикладів діяльності ЄБРР в Україні у 2022 році, яка дозволила успішно залучити додаткові іноземні гранти, стало надання влітку минулого року по 150 млн євро Укрзалізниці та Укренерго на екстрену підтримку ліквідності.
ЄБРР також надав фінансовий пакет у розмірі майже500 млн євро НАК «Нафтогаз» для компенсації втраченого обсягу видобування природного газу через російське вторгнення.
У сфері торговельного фінансування ЄБРР забезпечив в Україні у 2022 році загальний обсяг 459 млн євро.
Разом із партнерськими фінансовими установами банк також підтримував продовольчу безпеку, надавши понад 280 млн євро фінансування для сільськогосподарських ланцюжків постачання та ще 170 млн євро для посилення стійкості інших компаній приватного сектору, у тому числі МСП.