► Читайте «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відомо
Поки що банк працює над етапом проєкту, який «зосереджений на внутрішніх варіантах використання CBDC для оптових продажів у співпраці з місцевими банками та фінтех-компаніями», і остаточного рішення про запуск та впровадження такої цифрової валюти поки не було.
Банк зокрема вивчає аспекти державної цифрової валюти, включаючи її економічний вплив, готовність до неї ринку та застосування платіжних рішень на основі CBDC. Він також має намір розглянути політичні, правові та нормативні аспекти її впровадження.
Такий крок є частиною ініціативи Saudi Vision 2030, спрямованої на зниження залежності Королівства від нафти, диверсифікації економіки та розвитку секторів державних послуг — охорони здоров'я, освіти, інфраструктури, відпочинку та туризму.
Місцеві банки та платіжні компанії братимуть активну участь у проєкті та реалізації CBDC.
Нагадаємо
- Центробанк успішно провів експеримент із CBDC під назвою «Project Aber» у 2019 році у співпраці з центральним банком Об'єднаних Арабських Еміратів, вивчивши, чи технологія блокчейну може сприяти транскордонним платежам.
- Наприкінці 2020 року банки опублікували звіт, в якому йдеться про те, що CBDC технічно життєздатна для транскордонних платежів.
- За даними американського аналітичного центру Atlantic Council, зараз 11 країн повністю впровадили CBDC, а ще 17 проводять пілотні проєкти.