►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Вихід з російського ринку
Станом на 23 січня 177 (6%) іноземних компаній здійснили повний з Росії. За останній тиждень таких компаній побільшало на 17.
Наразі 1156 (38%) бізнесів з іноземним капіталом згорнули операції та виходять. Однак 489 (16%) міжнародних компанії скоротили поточні операції, призупинили нові інвестиції та продовжують вичікувати. Ще 1203 (40%) іноземні підприємства працюють в РФ без будь-яких обмежень.
Згідно з підрахунками аналітиків KSE Institute, іноземні компанії, які остаточно пішли з РФ, забезпечували роботою 307,3 тис. осіб (22,1% персоналу міжнародних компаній, представлених в Росії).
В останній передвоєнний рік вони сплатили $3,3 млрд податків, що дорівнює 13,4% від загальної суми податків, сплачених іноземним бізнесом до російських бюджетів всіх рівнів.
10% компаній зі Швеції остаточно покинули ринок РФ
У 2021 році товарообіг між Швецією та Росією становив $3,6 млрд. Експерти KSE Institute порахували, що 10% із 69 шведських компаній, представлених на російському ринку до повномасштабного вторгнення, продали свої акції та пішли з країни-агресора.
Ще 58% — анонсували про згортання своєї діяльності та перебувають у процесі виходу. Разом з тим, 12% компаній зі Швеції чекають, обмеживши бізнес-активність, а 20% — поки що не планують покидати РФ.
Завершили вихід з російського ринку, зокрема, шведські компанії Scania і SKF, які спеціалізуються на автомобілебудуванні, та виробник електроніки NCAB. У процесі виходу перебувають IKEA — один з найбільших у світі розробників і продавців меблів, кухонної техніки та аксесуарів для дому, а також автовиробник Volvo.
Водночас ігнорують заклики про вихід з РФ компанії Essity (спеціалізується на виготовленні товарів для гігієни і здоров'я) та Alfa Laval (виробник спеціальної продукції для важкої промисловості).