► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як йдеться в документах, які QIA направив до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США, суверенний фонд збільшив частку в Credit Suisse наприкінці 2022 року, і зараз володіє трохи менше ніж 7% його акцій.
QIA — один із найдавніших інвесторів Credit Suisse. Катарський фонд придбав велику частку в банку у 2008 році, підтримавши його у період глобальної фінансової кризи.
Загалом близькосхідним інвесторам належить близько 20% Credit Suisse, з урахуванням 10% частки SNB і 3% частки саудівської інвесткомпанії Olayan Group.
Американські інвестори скорочують частку у Credit Suisse, зазначає FT.
Так, інвесткомпанія Harris Associates, яка ще кілька місяців тому була його найбільшим акціонером з 10% часткою, тепер володіє менше ніж 5% банку.
Artisan Partners, що входила до п'ятірки найбільших акціонерів Credit Suisse на початку минулого року, повністю продала акції банку за останні шість місяців.
У грудні Credit Suisse залучив 4 млрд швейцарських франків ($4,3 млрд) у рамках двоетапного розміщення акцій.
За останні 12 місяців капіталізація Credit Suisse впала на 59%.
Нагадаємо
Усього за три тижні в жовтні 2022 року клієнти вивели із Credit Suisse 63,5 млрд швейцарських франків ($68 млрд), що еквівалентно 10% активів, за даними FT. Для порівняння, зі швейцарського банку UBS пішли лише 10% коштів за весь рік у період світової фінансової кризи. При цьому в грудні голова Credit Suisse Аксель Леманн сказав FT, що відтік коштів із банку скоротився, і клієнти повертаються до банку.
Credit Suisse, що постраждав від кризи, у жовтні 2022 року оголосив про реорганізацію, в рамках якої вирішено скоротити 9000 робочих місць по всьому світу протягом наступних трьох років і залучити нові інвестиції.
У фіналі реорганізації банк мав підвести межу під серією скандалів та покрити збитки на $4 млрд, писав The Guardian.