Деякі користувачі вже отримали відповідний лист на електронну пошту. Скрін одного із них опублікував Telegram-канал «БлоGнот».
«Якщо ви є юридичним клієнтом в Україні, і тому Zoom не нараховує ПДВ за виставленими рахунками-фактурами, ви можете самостійно розрахувати ПДВ. Якщо ви є бізнес-клієнтом в Україні, надайте Zoom свій реєстраційний номер платника ПДВ до 1 лютого 2023 року», — попередили в компанії.
Як пояснює «БлоGнот», механізм абсолютно однаковий в усіх країнах. Усі закордонні провайдери нараховують ПДВ понад свою ціну, тобто всі податки в результаті платитимуть не західні сервіси, а українські користувачі.
Додамо, що Zoom пропонує як безкоштовне користування (з обмеженими функціями), так і платні підписки. Оподаткування стосується лише платних послуг програми.
У відповідь на запит порталу DOU, команда Zoom надіслала розʼяснення щодо стягнення ПДВ з українських користувачів.
Чому будуть нараховувати ПДВ
Пслуги відеоконференцзв'язку та телекомунікації, які надає Zoom, підпадають під дію правил щодо електронних послуг, які надаються некомерційним (B2C) клієнтам в Україні. Закон передбачає, що Zoom зобов’язаний збирати та сплачувати ПДВ за поставки в Україні.
Хто має сплачувати ПДВ
Відповідальність за стягнення та перерахування ПДВ залежить від того, чи український клієнт є комерційним клієнтом (тобто юридичною особою чи приватним підприємцем, зареєстрованим платником ПДВ), чи неюридичним клієнтом (тобто споживачем чи не зареєстрованим платником ПДВ приватним підприємцем).
Якщо користувач — юридичний клієнт, необхідно надати Zoom свій реєстраційний номер платника ПДВ. Якщо реєстраційний номер платника ПДВ дійсний, податок не стягуватиметься, проте можуть вимагати самостійно розрахувати ПДВ за механізмом «зворотного нарахування».
Якщо користувач не є юридичним клієнтом або якщо є юридичною особою, але не надає дійсний реєстраційний номер платника ПДВ, податок стягуватиметься автоматично.
Як надати свій реєстраційний номер платника ПДВ
- Увійдіть на веб-портал Zoom.
- У навігаційному меню натисніть «Керування обліковим записом», а потім «Платежі».
- Перейдіть на вкладку «Платіжна інформація».
- У розділі «Продано контакту» натисніть «Редагувати», щоб відредагувати реєстраційний номер платника ПДВ.
- Введіть свій реєстраційний номер платника ПДВ.
- Натисніть «Зберегти зміни».
Номер ПДВ можна надати будь-коли. Якщо його ввести перед наступним рахунком-фактурою, Zoom не стягуватиме ПДВ у наступному та майбутніх рахунках-фактурах.