►Читайте телеграм-канал«Мінфіну»: головні фінансові новини
Заява банку
В RBI зазначили, що «суворо дотримуються всіх вимог чинного законодавства Австрії та ЄС, які визнають територіальну, політичну та економічну цілісність України».
У банку також запевняють, що ані самостійно, ані через свої дочірні компанії не ведуть жодної господарської діяльності «на територіях Донецької та Луганської областей, а також півострову Крим».
«RBI має дочірній банк у Російській Федерації, який є окремою юридичною особою та повинен здійснювати діяльність відповідно до чинного російського законодавства, що включає пільгові умови», — зазначили в релізі.
Також наголошується, що банк розглядає всі стратегічні можливості щодо майбутнього «Райффайзенбанк Росія», зокрема ретельний спланований вихід з банку.
«Проте з огляду на складність ситуації і, в тому числі на обмежувальні заходи, встановлені Російською Федерацією, цей процес триває», — додали у фінустанові.
Читайте: Західні банки не можуть піти з РФ через указ Путіна — ЗМІ
Водночас додається, що із початку повномасштабної війни «Райффайзенбанк Росія» суттєво скоротив кредитування: кредитний портфель зменшено на приблизно 25%.
Передісторія
Як писав раніше «Мінфін», російські дочірні банки іноземних фінустанов, включаючи Raiffeisen Bank International (Відень), Citibank (Нью-Йорк), Credit Europe Bank (Амстердам) та OTP Bank (Будапешт), разом із російськими банками надають кредитні канікули росіянам, які воюють в Україні.
Після цього, Нацбанк Українинаголосив про недопустимість співпраці міжнародних банків з Росією та Білоруссю.
Пізніше стало відомо, що понад 40 західних банків не можуть вийти з російського ринку на прийнятних умовах через указ російського диктатора Володимира Путіна, який забороняє угоди без схвалення влади.