Інфляція США (%). Джерело: tradingeconomics.com
Ціни у США зростали найвищими темпами за останні 40 років. Це «болюче» вдарило по платоспроможності громадян. У рамках боротьби з інфляцією ФРС підвищила облікову ставку до 4,5% річних та розпочала програму скорочення балансу. Але ціни піднімаються не тільки з монетарних причин — наприклад, у США лютує пташиний грип, що викликало подорожчання яєць. Крім того, ціни на світових ринках зростають на тлі військового конфлікту в Україні. Усі ці фактори не залежать від монетарної політики Федрезерва.
Оцінюючи ситуацію, що склалася, ряд чиновників висловилися за подальше посилення монетарної політики ФРС. Наприклад, голова ФРБ Філадельфії Патрік Харкер (Patrick T. Harker) закликав до підвищення ключової ставки до 5,0% річних, після чого запропонував витримати паузу.Так чи інакше лише зниження інфляції швидшими, ніж прогнозувалося, темпами зможе призвести до пом'якшення грошово-кредитної політики. Тому долар США залишатиметься «сильною» валютою як мінімум до початку весни цього року.
Графік валютної пари USDJPY, D1.
У валютній парі USDJPY було пробито рівень підтримки — 130,61. Опором тепер виступає позначка 132,92. Якщо ціна закріпиться над рівнем 130,61, можливе подальше ослаблення долара США — до 127,05. Якщо опір буде подолано, єна зможе досягти позначки 134,42.