Валютні інтервенції НБУ 01.2022−12.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
З представленої діаграми видно, що минулого місяця спостерігалося помітне зростання попиту на іноземні валюти щодо листопада. Цей показник збільшувався від початку бойових дій між Росією та Україною. Регулятор прагнув забезпечити стабільність курсу гривні та не допустити її стрімкої девальвації, як це траплялося у 2015 році, що йому за підсумками минулого року загалом вдалося. На готівковому валютному ринку євро та долар США продовжують незначно дорожчати до української національної валюти. Оборот міжбанківського валютного ринку знизився вп'ятеро, оскільки спостерігається масштабне падіння ділової активності.НБУ намагається відновити торги на міжбанку, однак без повернення бізнесу до повноцінної роботи це буде вкрай важко. Утримати стабільний курс гривні без допомоги партнерів навряд чи вдасться.
Сальдо операцій фізичних осіб з купівлі-продажу іноземних валют 01.2022−12.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Графік демонструє, що населення купувало іноземних валют більше, ніж раніше. Це було викликано зростанням побоювань щодо подальшого ослаблення гривні — громадяни придбали 463,21 млн. доларів США. Такої активності фізичних осіб немає минулого року. Населення використовує поточну стабілізацію курсу гривні для поповнення своїх заощаджень. Багато хто розуміє, що після закінчення бойових дій підтримка від міжнародних партнерів скоротиться і НБУ буде змушений послабити курс української національної валюти. Частина громадян продає гривні перед еміграцією на зимовий період до ЄС та інших країн після ударів по енергетичній інфраструктурі країни.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 40,50, а євро досяг позначки 42,50. Подальше посилення гривні у середньостроковій перспективі є малоймовірним. Проблеми в енергетиці призведуть до скорочення обсягів власного виробництва та зростання попиту на імпортні товари. Остання чинитиме тиск на гривню.