Так, у понеділок 16 січня 2023 року в Господарському суді міста Києва відбудеться судове засідання в справі № 910/18211/19 за позовом колишнього топменеджера і співвласника Приватбанку та теперішнього засновника Monobank Олега Гороховського проти Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Приватбанку.
У своєму позові пан Гороховський просить визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій Приватбанку від 21 грудня 2016 року, на підставі якого держава набула у власність акції Приватбанку. Аналогічні позови, ініційовані Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, також наразі перебувають у провадженні Господарського суду м. Києва.
Цими позовами колишні власники намагаються незаконно повернути собі Приватбанк, порятунок якого від фінансового краху, спричиненого діями тих же колишніх власників, коштував державі у 2016 році понад 155 мільярдів гривень.
Пан Гороховський звернувся зі своїм позовом до Господарського суду м. Києва ще у 2019 році, але у липні 2020 року Господарський суд м. Києва закрив провадження у справі — на підставі положень т. зв. «антиколомойського закону», які прямо забороняють повернення банків, виведених з ринку, колишнім власникам та акціонерам.
Попри це, згодом суди апеляційної та касаційної інстанції скасували ухвалу про закриття провадження і повернули справу до Господарського суду м. Києва для продовження розгляду.
Приватбанк нагадує, в провадженні Господарського суду м. Києва наразі перебуває понад 40 судових справ за позовами колишніх власників Приватбанку, поданих з метою незаконного відновлення їхнього права власності на акції Приватбанку.
1 лютого 2023 року Велика Палата Верховного Суду також має розглянути справу за позовом іншого колишнього співвласника та голови правління Приватбанку, Олександра Дубілета, в якій Велика Палата має навести висновки щодо застосування положень «антиколомойського закону». Ці висновки матимуть вплив на всі подібні справи, ініційовані колишніми власниками та топменеджерами Приватбанку проти України.
Приватбанк вірить у неупередженість українських суддів та розраховує на справедливий та об'єктивний розгляд зазначених справ з урахуванням потенційних критично важливих наслідків цих рішень для фінансової системи України.