► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Цільова група
До цільової групи насамперед входять громадяни України, які ще не мають тимчасового захисту чи діючого посвідки на проживання в Естонії чи іншій країні. Якщо у них є діючий посвідка на проживання, вони повинні спочатку від нього відмовитися і потім подати заяву на отримання нового у Фінляндії.
До цільової групи не входять особи, які не мають права на тимчасовий захист, та громадяни інших третіх країн, якщо тільки вони не є членами родини українського біженця. Також не входять до цільової групи неповнолітні і люди з особливими потребами без супроводжуючої особи, чий переїзд до Фінляндії був би надто обтяжливим.
З біженців, що прибули до Естонії, майже 66 000 осіб повідомили про свій намір залишитися, подано понад 42 000 клопотань про отримання тимчасового захисту.
Читайте також: Біженці з України зможуть безкоштовно їздити громадським транспортом Риги до липня
«Кількість нових українських біженців, які прибувають до Естонії, має тенденцію до зниження. Кількість новоприбулих громадян України в останній місяць в основному залишається на рівні менше ста чоловік на день», — йдеться у повідомленні.
За словами глави МВС Естонії Лаурі Ляенеметса, підтримка з боку Фінляндії необхідна насамперед, щоб уникнути ситуації, коли зі збільшенням числа біженців значною мірою зріс би тиск на здатність естонської держави надавати необхідну допомогу, тому що в такому разі через падіння якості підтримуючих послуг, наприклад, у системі охорони здоров'я чи освіти, постраждали б і біженці, і місцеві жителі.