► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Фондові індекси США зростають після даних про інфляцію
S&P 500 за підсумками вчорашньої сесії додав 0,3%, а Nasdaq та індекс Dow Jones зросли приблизно на 0,6%, пише The Wall Street Journal.
Настрої на американському фондовому ринку покращилися після того, як останні дані щодо індексу споживчих цін у США показали зниження інфляції шостий місяць поспіль, що, ймовірно, змусить Федеральну резервну систему уповільнити темпи підвищення процентних ставок.
Інфляція у США сповільнилася до 6,5% у грудні у річному вираженні порівняно з 7,1% у листопаді.
Акції Азіатсько-Тихоокеанського регіону зростають, окрім Японії.
Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index за тиждень збільшився на 0,6%, південнокорейський Kospi додав 0,8%, гонконгський Hang Seng та китайський Shanghai Composite зросли на 0,2% та 0,6% відповідно, а японський Nikkei знизився приблизно на 1%.
На ринках Азії інвестори також налаштовані переважно позитивно після даних про уповільнення інфляції у США.
Експорт та імпорт Китаю впали у грудні менше, ніж очікувалося
За даними Головного митного управління країни, експорт Китаю впав на 9,9% у доларовому вираженні у грудні, а імпорт знизився на 7,5%, повідомляє Bloomberg.
Дані виявилися кращими за прогнози аналітиків, опитаних Reuters, які очікували падіння китайського експорту на 10% і імпорту на 9,8% відповідно.
За даними митного відомства, за весь 2022 експорт Китаю зріс на 7,7%, а імпорт — на 1,1%.
Сильний експорт підтримав економіку Китаю останні два роки, але економісти очікують уповільнення попиту з боку США та Європи, зауважує CNBC News.
Інфляція в Аргентині 2022 року досягла 95%
Це рекордний рівень зростання цін у країні за останні 30 років.
Нинішній неконтрольований рівень інфляції в Аргентині пов'язаний з політичною кризою в країні, яка посилила зростання цін, викликане відсутністю уряду надійного економічного плану, зазначає Bloomberg.
Аргентина є другою за величиною економікою у Латинській Америці.