►Читайте «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами трьох джерел, знайомих з ситуацією, наразі ведуться переговори з кількома місцевими та міжнародними інвесторами для фінансування проєкту космічного агентства Тайваню (TASA) щодо розвитку існуючого угруповання супутників.
«Ми дивимося на російське вторгнення в Україну та на те, як дуже успішно використовувався Starlink. Наша головна турбота… соціальна стійкість, наприклад, щоб журналісти могли транслювати відео… міжнародним глядачам навіть під час великомасштабної катастрофи», — заявила Одрі Тан, міністр цифрових технологій Тайваню.
Читайте: Кількість користувачів Starlink у світі зросла до мільйона
Вона також додала, що ця система підтримуватиме телефонний та відеоконференцзв'язок.
За словами Тан, для запуску проєкту TASA потрібно кілька років. До цього міністерство експериментує з негеостаціонарними супутниковими приймачами в 700 точках по всьому Тайваню, щоб гарантувати пропускну здатність у разі війни чи стихійного лиха.
Серед інвесторів, до яких звернувся Тайвань — Draper Associates, венчурна компанія Кремнієвої долини, яка була першим інвестором у SpaceX та Tesla.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Україна уклала угоду з корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання понад 10 тисяч додаткових терміналів Starlink для протидії російським повітряним атакам.
Читайте також: Українці в грудні завезли майже 1300 Starlink на пільгових умовах — Железняк