► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Спільно зі Світовим банком плануємо провести чергову верифікацію потреб України на швидке відновлення. Нагадаю, що маємо таку фіксацію на початок червня. Тоді цифра становила $350 млрд завданих збитків. Враховуючи останні атаки на нашу інфраструктуру, сьогодні ця сума сягає понад $700 млрд», — сказав Шмигаль.
Він нагадав, що у держбюджеті на нинішній рік закладено 35,5 млрд грн для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це — будівництво та ремонт громадських будівель, об'єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО.
«Уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків — на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Перший пріоритет — зруйноване житло людей», — наголосив прем'єр.
Читайте: Кабмін підтримав націоналізацію 26 мільярдів активів російських банків
За його словами, частиною великої відбудови буде залучення в українську економіку іноземних інвестицій. Тому цього року Україна мусить завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.
«Усередині країни пріоритетом є створення максимально сприятливих умов для інвестування. Зокрема, спрощення підготовки та реалізації проєктів державно-приватного партнерства. А також мінімізація вимог до інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями та подальше спрощення дозвільно-ліцензійних умов», — заявив Шмигаль.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», в кінці грудня 2022 року до держбюджету надійшли перші кошти, отримані внаслідок вилучення об'єктів права власності Росії та її резидентів в Україні.
Після вторгнення РФ в Україну, Нацбанк ухвалив рішення ліквідувати всі банки, які мають російський капітал. Йдеться про «Міжнародний резервний банк» (МР Банк) — це колишня «дочка» Сбербанку в Україні. 100% банку належить ПАТ «Сбєрбанк Росії».
Також ліцензії позбавили Промінвестбанк, який на 99,77% належить Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ».