► Читайте «Мінфін» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ситуація на ринку
Тиск на ринок мають сумніви трейдерів щодо перспектив попиту на нафту в Китаї, де залишається висока захворюваність covid-19 після зняття основної частини карантинних обмежень.
«Ми вважаємо, що попит на сировинні товари в Китаї залишиться слабким у першому кварталі року, що розпочався, враховуючи спад у сфері нерухомості, нову хвилю захворюваності covid-19 і слабкий експортний попит», — зазначає аналітик Capital Economics Керолайн Бейн.
Тим часом побоювання нестачі енергоресурсів на світовому ринку в зимовий період, які підтримували ціни в останні місяці, послаблюються, враховуючи м'якшу, ніж очікувалося, зимову погоду в США та Європі, зазначає Bloomberg.
Читайте: Доходи Росії від експорту нафти впали до мінімуму 2022 року — Bloomberg
Торги на біржі
Вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures у середу становить $81,56 за барель, що на $0,54 (0,66%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти подешевшали на $3,81 (4,4%), до $82,1 за барель.
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на цей час на $0,63 (0,82%) — до $76,30 за барель. На час закриття попередніх торгів вартість цих контрактів знизилася на $3,33 (4,2%), до $76,93 за барель.
За підсумками 2022 року Brent подорожчала на 10,5%, WTI — на 6,7%.