Інфляція у Японії vs облікова ставка ЦБ Японії (%). Джерело: tradingeconomics.com
Тривалий час держбонди Японії мало приносили доходів. З цієї причини місцеві інвестори основну частину своїх коштів вкладали у боргові та фондові активи інших розвинутих країн. Купівля японських держоблігацій відбувалася лише рамках диверсифікації інвестиційних портфелів. Але зміна монетарної політики може кардинально змінити ситуацію.
Якщо регулятор підвищить облікову ставку, японські страхові компанії, банки та інші інституційні інвестори почнуть скорочувати свої вкладення цінних паперів інших держав. У такому разі попит на японську ієну багаторазово зросте, через що інші валюти та ринки акцій виявляться під тиском. Долар США наступного року може оновити історичні мінімуми з огляду на обсяги японських інвестицій в американські фондовий та борговий ринки.
Аналогічна картина спостерігатиметься і в інших резервних валютах. Це може стати головним «сюрпризом» для приватних інвесторів наступного року, тому варто уважніше відстежувати риторику ЦБ Японії.
Графік валютної пари USDJPY, D1.
У валютній парі USDJPY було сформовано новий рівень підтримки — 130,61. Опором виступає позначка 137,25. Якщо ціна закріпиться над рівнем 133,61, можливе незначне посилення долара США — до 138,05. Якщо підтримка буде пробита, єна зможе досягти позначки 129,05.