►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
За його словами, закон № 8079, який мав ще у листопаді скасувати цю пільгу заблокували у другому читанні, і до кінця року вже не винесуть у залу.
«Враховуючи, що це продовжило час існування пільги на мінімум 2 місяці, то думаю економія на податках за таке затягування складе пару сотен мільйонів гривень. Мінімум», — додав він.
Крім того, нардеп пояснив, як гральний бізнес занижує або взагалі не платить податки.
«Тут одна з дуже популярних зараз схем „міскодінг“. Якщо коротко, міскодінг — це призначення еквайром суб'єкту господарювання коду категорії, що не відповідає його фактичній діяльності», — розповів Железняк.
Він пояснив, то гравець платить не офіційно на рахунок онлайн-казино, а на типу інший рахунок (наприклад за якусь послугу онлайн-магазину), який в кінці виявляється взагалі карткою другої людини (це вже неттінг).
А далі ці зібрані онлайн платежі потім по ланцюжку використовується, щоб платити зарплату у крупних роздрібних мережах, відбілювати «чорне зерно».
«Коротше там збитки державі не тільки через несплату податків від грального бізнесу, але і багато іншого в різних сферах», — наголосив Железняк.
Читайте також: Пільговий податок у 2% для бізнесу в Україні скасують
Він також додав, що його джерела у банківському секторі підтверджують наявність такої схеми саме для грального бізнесу.
«Головне, що схема по міскодінгу та особливо такого неттінгу завжди вимагає співучасть у злочині посадових осіб банку-еквайєру (того, хто обслуговує платіж). І тут у достатньо професійних держорганів Фінмону та НБУ є повноваження це виявити, зупинити та покарати», — підкреслив депутат.
Він також заявив, що це стане предметом розслідування тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради.