►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
За її словами, основні напрямки реалізації цієї програми — торгове фінансування для українських банків, агросектора та підприємців малого та середнього бізнесу.
«Дуже важливим є і той факт, що керівництво корпорації підтримало пропозицію дозволити IFC працювати з державними компаніями. Це зроблено як виняток для України. Загалом же IFC практично заборонена робота з держкомпаніями», — наголосила Свириденко.
Вона також додала, що Рада директорів IFC також схвалила два окремі проєкти для приватного сектору: для французької компанії EnVivo, яка має агробізнес в Україні, а також страхування військових ризиків (через MIGA) для «Райфайзен банку».
Читайте також: Саміт ЄС схвалив виділення Україні 18 млрд євро
За її словами, це позитивний знак для багатьох інвесторів, які розмірковують над тим, чи варто інвестувати в Україну саме зараз.
«Очікується, що таке фінансування мобілізує приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проєкту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки та інші МФО. Таким чином, загальний обсяг проєктів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, може становити понад $6 млрд», — підсумувала урядовиця.
IFC
Міжнародна фінансова корпорація (IFC) входить до Групи Світового банку. Одним з найважливіших напрямків діяльності IFC є мобілізація більших обсягів приватного капіталу з метою розвитку насамперед у країнах з низьким рівнем доходу, а також у державах з нестабільністю та конфліктами. Україна є членом IFC з 1993 року.