Зазначені чіпи розраховані на використання усуперкомп'ютерах, а також підходять для проведення обчислень високої продуктивності у хмарах та підвищення швидкості обробки завдань штучного інтелекту. ARM не займається самостійним виробництвом таких процесорів, а продає свої розробки іншим компаніям, як Samsungабо TSMC. NeoverseV проектували у Сполучених Штатах. Через це на нього і поширюються правила, що обмежують продаж у КНР.
Санкційніта експортні обмеження проти КНР продовжують посилюватись
Є відомості, що влада США збирається незабаром запровадити санкції проти компанії YMTC (виробник процесорів з Китаю). Вона звинув чуєтьсяу порушенні умов контролю над експортом, оскільки постачала Huaweiпроцесори NAND. У Штатах вважають, що YMTC займає в КНР одну з лідируючих позицій. Аналітики вважають, що після її потрапляння до списку санкцій відбудеться бурхлива реакція.
Раніше КНР направила СОТ скаргу щодо контролю за експортом. Також нещодавно стало відомо, що Нідерланди та Японія підтримали Британію та Штати, посиливши заходи контролю постачання до Китаю техніки, що дозволяє виробляти мікрочіпи. Восенивлада США представила комплекс заходів для контролю над експортними постачаннями, які забороняли продавати Піднебесній найсучасніші процесори для штучного інтелекту та суперкомп'ютерів.
Кирило Дорофєєв, фінансовий аналітик LBLV