►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Шахрайство
У вівторок найбільший банк Данії визнав себе винним у змові з метою здійснення банківського шахрайства і визнав, що надавав банківські послуги підозрілим клієнтам — в тому числі в Росії — через свою естонську філію, попри те, що знав про ризики відмивання грошей, йдеться в заяві Міністерства юстиції США.
«Danske працює над подоланням скандалу, який „знищив“ топ-менеджмент і призвів до відтоку тисяч клієнтів в результаті одного з найгірших в історії Данії випадків корпоративних зловживань. Цей випадок залишив шрам на країні, широко відомій своєю фінансовою прозорістю, поповнивши список північноєвропейських кредиторів, включаючи ABN Amro Bank NV і Deutsche Bank AG, які потрапили в пастку проблем з відмиванням грошей», — йдеться у статті.
«Мирова угода завершує справу, яка забрала багато ресурсів, і це дозволить керівництву банку зосередитися на розвитку реального бізнесу», — сказав Єнс Мунк Холст, головний виконавчий директор AkademikerPension, данського пенсійного фонду з активами близько 20 мільярдів доларів США.
Він також додав, що буде важко відновити репутацію до рівня, який був до 2018 року.
Читайте також: В США засновницю стартапу Theranos засудили до 11 років в'язниці за шахрайство
Скандал
Скандал був розкритий викривачем в естонському відділенні Danske, який зв'язався з данськими ЗМІ і повідомив, що банк проігнорував ознаки, які вказують на «потенційно злочинні операції» по переміщенню мільярдів доларів на Захід з 2008 по 2017 рік, в тому числі від російських клієнтів.
У 2018 році Danske Bank заявив, що не зміг належним чином перевірити 200 мільярдів євро коштів нерезидентів.
«Протягом багатьох років Danske Bank брехав і обманював банки США, щоб прокачати мільярди доларів підозрілих і злочинних коштів через фінансову систему США», — заявив прокурор Манхеттена Деміан Вільямс.
За його словами, найбільший банк Данії «свідомо нехтував законами США» і «сприяв відмиванню злочинних і підозрілих доходів» через фінансову систему США.
Сума штрафу відповідає резервам, які Danske зарезервував для покриття цієї справи.
Банк, що базується в Копенгагені, заявив, що виплатить Міністерству юстиції США $1,21 млрд, Комісії з цінних паперів і бірж США $179 млн і Данському спеціальному підрозділу по боротьбі зі злочинністю 4,75 млрд крон ($679 млн).
Хоча справа Danske була однією з найгучніших, в яку був втягнутий європейський банк за останні роки, вона далеко не єдина.
ABN Amro у 2021 році погодився виплатити 480 млн євро, щоб припинити нідерландське розслідування, яке виявило «серйозні недоліки» в його процесах по боротьбі з відмиванням грошей.
Раніше в цьому році в офісах Deutsche Bank у Франкфурті правоохоронні органи провели обшуки через повідомлення про потенційне відмивання грошей.