► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що зі ставкою
На чотирьох попередніх засіданнях ставка піднімалася на 75 б.п. і зараз становить 3,75−4%.
При цьому економісти очікують, що Федрезерв дасть зрозуміти, що цикл посилення грошово-кредитної політики (ДКП) ще не закінчено, і нові підвищення ставки відбудуться на початку наступного року, пише Financial Times.
Крім того, члени керівництва центробанку, швидше за все, знову наголосять, що ставки утримуватимуться на високому рівні протягом тривалого часу.
«Вони скажуть, що поки що не час розслаблятися, — зазначила колишня співробітниця Федрезерва та Мінфіну США Керен Дайнан. — Ми щоразу спостерігаємо, що люди надто оптимістично оцінюють заходи, які будуть потрібні для зниження інфляції».
Інфляція у США
У вівторок стало відомо, що інфляція в США в листопаді сповільнилася до 7,1% проти 7,7% у жовтні, тобто сильніше за очікуване зниження до 7,3%. Проте темпи інфляції, як і раніше, більш ніж утричі перевищують рівень, що таргетується Федрезервом, у 2%.
Читайте також: Інфляція в США в листопаді сповільнилася до 7,1%. Ринок акцій зріс
Крім того, за підсумками засідання у середу ФРС представить оновлені прогнози для рівня ставки, темпів зростання ВВП, безробіття та інфляції на 2022−2025 роки.
Прогнози
Економісти вважають, що точковий графік прогнозів (dot plot), який відображатиме індивідуальні очікування членів ради керуючих ФРС та голів федеральних резервних банків щодо відсоткових ставок, вкаже на діапазон у 4,75−5,25% як на максимальний рівень, якого може досягти базова ставка.
Вересневий прогноз керівників Федрезерва припускав, що ставка досягне 4,4% до кінця 2022 року та 4,6% до кінця 2023 року. Ймовірно, цей прогноз буде переглянуто у бік підвищення.
Також експерти чекають на сигнали, що ставка залишиться на цьому рівні як мінімум до кінця 2023 року, оскільки інфляція за цей період навряд чи опуститься нижче 3%.
Читайте: Українці знову отримають шанс вигідно купити та продати євро
«Мені здається, що Федрезерв наближається до потрібних налаштувань ДКП, а значить, ми вступаємо у фазу, яка передбачає менш значні зміни та більш обережне калібрування політики», — сказав глава відділу світової економіки в DE Shaw & Co. Браян Сек.
Опитані Bloomberg аналітики очікують, що ФРС продовжуватиме підвищувати ставки, але менш активними темпами: на 25 б.п. на кожному із двох наступних засідань.
Ринок при цьому сподівається, що до кінця наступного року ставку буде знижено як мінімум на 50 б.п., виходячи з котирувань ф'ючерсів на рівень ставки. Швидше за все, ФРС намагатиметься переконати учасників ринку в тому, що такий оптимізм не виправданий, вважає аналітик Barclays Марк Джанноні.
Глава ФРС Джером Пауелл раніше підтвердив, що центробанк може уповільнити темпи підвищення ставок у грудні, при цьому зазначив, що фінальний розмір ставки буде вищим, ніж можна було очікувати кілька місяців тому. Крім того, він дав зрозуміти, що питання зниження ставки на цей час неактуальне.
Пауелл, як і раніше, вважає, що економіка США може уникнути серйозної рецесії, незважаючи на зростання ставок. Експерти з ним не згодні: як показало опитування FT, 85% опитаних економістів прогнозують рецесію наступного року з безробіттям вище 5,5%.