►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Він підкреслив, що в Україні під час дії воєнного часу і потім ще є пів року після нього поновністю вся сума вкладу в банку гарантується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.
Ризики втрати
На думку експерта, є два ризики втрати — це втратити час, якщо банк збанкрутує. Бо потрібен деякий час що гроші забрати. Також можна втратити через різницю в курсі, якщо депозит у валюті. Тому що вкладнику, виплатять гроші за офіційним курсом, який може різнитися з ринковим.
«Це єдині ризики вкладення в банки зараз» — додав експерт.
Дубогриз також додав, що банківська система зараз дійсно в гарному стані з точки зору ліквідності.
В які банки вкладати гроші
«Вкладайте гроші в той банк, чийому власнику ви б дали гроші», — зазначив Дубогриз.
Він також додав, що безпечніше вкладати кошти в державні банки, але там ставки нижчі за депозити чим в інших фінустановах.
Експерт також радить вкладати гроші на короткі депозити до 3 місяців. Тому що, в умовах, коли ставки зростають, то краще мати змогу вкладати гроші в щось більш вигідне.
Чи будуть підійматися ставки по депозитах
За словами експерта, це питання більше довіри банків до Національного банку. Бо в теорії, якщо є повна довіра між банками та НБУ, банки знають, що є щонайменше 6 кварталів вони матимуть безризиковий дохід у 23%.
Тому в такій ситуації банкам вигідно брати депозити під будь-який відсоток до 20. Але банки зараз цього не роблять. Банки пропонують набагато менші відсотки і це питання, що поки що не є не повна довіра між банками і регулятором.
«Якщо НБУ підтвердить кроки, які обіцяє, то ставка буде підійматися. Але на мою думку безпечний поріг — це 20% річних у гривні в банках», — сказав Дубогриз.
За його словами, поки облікова ставка становить 25%, а ставка за депозитними сертифікатами — 23%, а Нацбанк обіцяє, що така ситуація буде мінімум до кінця другого кварталу 2024 року, то жоден банк не пропонуватиме ставки за депозитами вище ніж 20%, бо інакше банк не заробить.
«В банків можливості інвестувати дуже обмежені зараз. В банках багато грошей, але дівати їх зараз нема куди крім як в „депсерти“ (депозитні сертифікати, — ред.) та вкладати в ОВДП», — додав експерт.