►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Українці беруть ініціативу у свої руки
«Наші громадяни беруть ініціативу у свої руки, швидко інтегруються в суспільство, знаходять роботу, платять податки країнам, які їх прихистили, та витрачають зароблені кошти. Для цих цілей вони використовують свої накопичені заощадження в українських банках, трудові доходи в Україні й у країнах свого перебування, а також отриману соціальну допомогу», — зазначив Пишний.
У цьому зв'язку він повідомив, що незабаром НБУ представить результати cвого дослідження економічних наслідків для Європи однієї з найбільших міграційних хвиль. Зокрема у дослідженні представлені цікаві дані щодо міжкраїнного розподілу витрат у торгових мережах і зняття готівки за кордоном з карт українських банків.
Голова НБУ також додав, що у результаті витрат і працевлаштування українських громадян за кордоном отримуються додатній фіскальний ефект та позитивний вплив на європейську економіку в довгостроковій перспективі.
Читайте також: Половина працевлаштованих українських біженців у Польщі та Німеччині не хочуть повертатись додому
За словами Пишного, розрахунки фахівців НБУ на основі досліджень МВФ та різних опитувань свідчать, що завдяки внеску українських мігрантів ВВП, наприклад, в Естонії, Польщі та Чехії у 2026 році буде на 2,2−2,3% більшим, ніж у сценарії без міграції.
«Тож мушу зазначити, що теза про те що украінці геть зовсім у приймах та на утриманні, явно перебільшена», — наголосив голова Нацбанку.
Він також додав, що з початку повномасштабного вторгнення РФ тільки українці в Польщі заплатили 10 млрд злотих (близько $2,4 млрд) податків, що суттєво перевищує обсяги наданої допомоги.