Цьогоріч в умовах воєнного стану МТБ Банк не тільки не зупинився в розвитку, але й зробив великий крок на шляху цифровізації процесів. Те, що раніше б зайняло рік, сьогодні вклалося в три місяці.
Юрій Кралов, голова правління МТБ Банку, переконаний, що сьогодні для збереження лідерських позицій необхідно підвищувати гнучкість та швидкість ІТ-інфраструктури банку для задоволення потреб бізнесу та приватних клієнтів. «Хмарні» технології дозволяють втілювати технічні інновації, швидкий запуск нових продуктів і масштабування існуючих послуг.
За словами заступника голови правління МТБ Банку Іллі Климовича, дослідження Data Bridge показують, що з 2021 по 2028 рік середньорічне зростання глобального ринку «хмарних» технологій у фінансовому секторі складе 25%. І це не дивно, як підкреслює Ілля Клімович, 9 з 10 фінустанов світу вже використовують «хмари» або планують запустити в них свої перші проекти в найближчі півроку:
— МТБ Банк є однім з лідерів в Україні, який здійснив стовідсоткову міграцію на «хмару». Це суттєвий крок вперед. Відтепер навіть фізичне пошкодження серверів не зупинить роботу банку — максимум через чотири години наші клієнти будуть отримувати весь спектр послуг. Вони навіть не помітять, що щось сталося.
Ілля Климович додає, що банк бачить великий потенціал у хмарі, щоб зробити свої системи швидшими, гнучкішими та зручнішими для клієнтів, щоб задовольнити їх потреби та забезпечити максимальну безпеку:
— Хмарні інструменти можна використовувати для швидкого впровадження нових функцій мобільного банкінгу або підвищення фінансової безпеки — виявлення шахрайства. До того ж хмарні сервіси дозволяють створити стійкий захист даних. Головний пріоритет МТБ Банку — безпека коштів наших клієнтів та їх персональних даних. Тому ми з партнерами реалізували декілька інноваційних рішень, що задіяли всі можливості Azure з питань кібербезпеки.
Для того щоб знизити ризики при управлінні доступом до даних, у МТБ Банку дотримуються простих правил: адміністратор і будь-які привілейовані користувачі в хмарі використовують багатофакторну автентифікацію, доступи у співробітників є тільки до тих сервісів, які необхідні їм для роботи, система управління доступом у хмарі пов'язана з корпоративною системою управління обліковими записами та доступом.
— Над масштабним проєктом працювали більше 15 IT-фахівців МТБ Банку та наших партнерів, — підсумовує Ілля Климович. — Ми віртуалізували та перенесли близько 330 серверів та 30 терабайт даних завантажено в «хмару». Також щодня проводиться синхронізація та завантаження даних в Azure. Ми пишаємося роботою нашої IT-команди та фахівців LanTeс. Ця співпраця дозволила реалізувати надійне збереження всіх даних банку та клієнтів. Наші клієнти можуть працювати спокійно.