►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Прогноз аналітиків
На початку цього місяця великі китайські міста, включаючи Шанхай та Шеньчжень, почали послаблювати карантинні заходи.
На думку багатьох аналітиків, це свідчить про те, що Пекін переходить до пом'якшення ухваленої раніше жорсткої політики «нульової терпимості» до covid-19 на користь відновлення економіки, пише видання.
Китай, на думку стратегів банку Morgan Stanley, знову виглядає привабливим варіантом для інвестицій, оскільки країна прямує до відкриття економіки після тривалого періоду карантинів.
Читайте: Без iPhone на Різдво: як протести в Китаї вплинули на ринки
До кінця 2023 гонконгський індекс Hang Seng може зрости на 13% в порівнянні з поточним рівнем, а індекс MSCI China Index може додати 14%, прогнозують у банку.
Однак позитивні прогнози банку не означають, що інвестори мають вкладатися в китайські акції прямо зараз, зазначили у Morgan Stanley. Наслідки відновлення економіки, ймовірно, буде видно лише у другому кварталі наступного року.
«Шлях буде тернистим», — попередили у банку. У 2023 році волатильність китайського ринку може залишатися високою через різкі коливання настроїв інвесторів між надмірним оптимізмом щодо швидкого відкриття економіки та розчаруванням щодо повільного зняття обмежень.
Читайте: Інвестиційна ідея «Китай»: розбираємо варіанти вкластися в другу економіку світу
Попит на китайські активи також сприятиме стабілізація ринку нерухомості КНР після вжиття заходів підтримки з боку Пекіна, а також завершення процесу посилення регулювання щодо технологічних гігантів, розпочатого у 2021 році.
За словами Morgan Stanley, також на фондовий ринок Китаю може впливати ситуація у відносинах із США.