►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Аналітики пов'язують зниження цін із послабленням санкцій США проти Венесуели та протестами проти карантинних заходів у Китаї, найбільшому імпортері нафти.
Торги на біржі
Січневий ф'ючерс Brent коштував $81,66, свідчать дані ICE. Його ціна знизилася на 2,36%. О 4:43 ціна Brent знижувалась до $81,19 за барель. Нафта WTI впала на 2,5% до $74,37 за барель. Трейдери оцінили як загрозу попиту рішення США надати Chevron ліцензію на відновлення видобутку нафти у Венесуелі та протести проти жорстких антивірусних обмежень, що поширилися на найбільшого у світі імпортера нафти — Китай, зазначає агентство.
«Настрої на нафтовому ринку залишаються негативними, і події у вихідні в Китаї, безумовно, не допоможуть», — сказав Уоррен Паттерсон, голова відділу сировинної стратегії ING Groep NV в Сінгапурі. За його словами, увага ринку «повністю зосереджена на історії попиту».
Пом'якшення для Венесуели
Вашингтон напередодні дозволив енергетичному гіганту Chevron добувати нафту у Венесуелі. Послаблення санкцій відбулося після того, як норвезькі посередники оголосили про поновлення політичних переговорів між президентом Ніколасом Мадуро та опозицією у вихідні. США послабили санкції за тиждень до 5 грудня, коли країни G7 та Євросоюз мають запровадити стелю цін на російську нафту.
Протести у Китаї
Протести у Китаї знизили прагнення до ризику та погіршили перспективи попиту, посиливши напруженість на світовому ринку сирої нафти, пише Bloomberg. При цьому ключові показники ринку сигналізують про ведмежий тренд на ринку нафти, зазначає агентство.
Євросоюз поки не зміг дійти єдиної думки про те, наскільки суворим має бути обмеження цін на російську нафту, на якій наполягає G7.
Польща і балтійські країни заперечували пропозиції про граничний рівень $65 за барель, судноплавні країни, такі як Греція, виступають за більш високий рівень від $70.
Росія заявила, що заборонить продаж нафти всім, хто приєднається до рішення G7 та ЄС.