► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Пожертвування Баффета
Баффет щороку робить пожертвування в одні й ті ж п'ять благодійних організацій, починаючи з 2006 року, нагадує CNBC.
Однак цього тижня інвестор вперше зробив велику пожертву вдруге за рік. Раніше в червні Баффет уже передав понад 14 млн паперів Berkshire Hathaway.
Читайте також: На чому Баффет робить гроші, коли падають ринки
Крім того, цього разу до одержувачів пожертв не увійшов Фонд Білла та Мелінди Гейтс (Bill & Melinda Gates Foundation).
«Оракул з Омахи» конвертував 1,6 тис. акцій класу A (вони дають право голосу) в 2,4 млн акцій класу B (вони дають право на дивіденди). З них 1,5 млн паперів були направлені у фонд Susan Thompson Buffett Foundation, названий на честь покійної дружини Баффета. Ще по 300 тис. акцій отримали фонди Sherwood Foundation, The Howard G. Buffett Foundation та NoVo Foundation, якими керують діти інвестора.
Навіть після останніх пожертв Баффет продовжує контролювати 31% голосів Berkshire, зазначає CNBC.
Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, 92-річний інвестор посідає шосте місце в списку найбагатших людей світу зі статками $110,4 млрд. У 2022 році вартість активів Баффета збільшилася на $1,5 млрд, хоча через падіння ринків більшість інших учасників рейтингу понесли втрати.
Bloomberg зазначає, що статок Баффета був би значно більшим, якби не його благодійні пожертвування.
У 2010 році Баффет разом із засновником Microsoft Біллом Гейтсом та його дружиною Меліндою дав «Клятву дарування» (Giving Pledgе). Гейтси в 2021 році розлучилися, але їхній спільний фонд, як і раніше, функціонує. Баффет пообіцяв, що 99% його активів будуть пожертвувані на благодійність за життя або вже після смерті. Фонд Білла та Мелінди Гейтс вже отримав від «Оракула з Омахи» загалом понад $32 млрд.