►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Найбільший відтік коштів спостерігався у ключовому підрозділі банку з управління капіталом, який втратив 10% активів. Через скорочення обсягу депозитів банк втратить частину доходів за відсотками.
На цьому фоні очікується, що за підсумками четвертого кварталу Credit Suisse покаже найгірший фінансовий результат з часів кризи 2008 року і зазнає збитків до $1,6 мільярда.
У банку заявили, що втрати пов'язані з «млявою фінансовою активністю, ринковими умовами, відтоком клієнтів і продажем непрофільних активів».
Читайте: Credit Suisse виплатить штраф у 238 мільйонів євро
Здебільшого виведення коштів зробили заможні клієнти, у тому числі багаті сім'ї з Близького Сходу та Азії, які були налякані станом справ у банку та неясними параметрами майбутньої реструктуризації.
Водночас інші банки, що управляють активами, зіткнулися з різким припливом коштів. Так, UBS Group у третьому кварталі отримав $17 мільярдів під управління, а Julius Baer Group — $4,2 мільярда від багатих клієнтів.
Аналітик Ethos Вінсент Кауфманн підкреслив, що для відновлення довіри інвесторів і клієнтів від Credit Suisse будуть потрібні, можливо, серйозніші кроки щодо фінансової стабілізації, ніж ті, що озвучували раніше.
«Скорочення витрат — це одне, а розвиток бізнесу — інше. Можливо, вони можуть зробити і те, й інше, але це ще потрібно з'ясувати», — заявив Кауфманн.
Водночас генеральний директор банку Ульріх Кернер запевнив, що 2024 року банк буде прибутковим.
Читайте: Падіння Credit Suisse: чому світ знову опинився на порозі фінансової кризи
Нагадаємо
Рік тому у жовтні ринкова капіталізація Credit Suisse становила $22,3 мільярда, а до жовтня цього року вона обвалилася до $10,4 мільярда, акції впали на 56,2 відсотка. 27 жовтня стало відомо про плани керівництва банку скоротити персонал на 17 відсотків до 2025 року.