►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
«Я знаю, що вже затверджені програми на понад 200 млн євро. Це сукупна цифра. Процес затвердження коштів у цьому напрямку продовжуються в багатьох міжнародних партнерів та країнах, включно зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком. Усі вони підключились та шукають кошти для того, аби якомога швидше купити необхідне обладнання», — зазначив він.
За словами Харченка, наразі до України вже прямує обладнання, яке потрібне для відновлення вітчизняної енергосистеми. При цьому він уточнив, що воно є специфічним; обладнання не завжди є у вільному доступі, а більша його кількість виробляється довго.
«З обладнанням наразі важко. Ми робили запаси, але вони не безконечні; після масштабних хвиль атак запаси сильно вичерпуються… Ми зараз шукаємо усе можливе обладнання, зокрема і будь-які трансформатори, навіть ті, які вже були у використанні. Проблема є. З одного боку партнери максимально зібрались, з іншого — це не так просто», — додав він.
Читайте також: В Києві ввели екстрені відключення світла
Нагадаємо
З 10 жовтня об'єкти енергетичної інфраструктури почали піддаватися масованим атакам, які набули регулярного характеру.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, майже половина енергосистем України виведена з ладу внаслідок ракетних ударів РФ.