►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
«До повномасштабної війни через порти Миколаєва відвантажували третину агропродукції, що йшла на експорт. У нинішніх умовах це може бути додаткові 2−2,5 млн тонн експорту агропродукції на місяць. Тож залучення до „зернової ініціативи“ портів Миколаєва слушна, важлива та надзвичайно потрібна місту, його мешканцям та аграріям», — зазначив Гайду.
За його словами, саме витрати на логістику «з'їдають» в аграріїв доходи від урожаю. Скорочення відстані перевезень — це можливість зменшити витрати на транспортування та скоротити час доставки вантажів. Водночас він уточнив, що у такого рішення можливі безпекові ризики. Поки ЗСУ не витиснуть окупантів з Кінбурнської коси, небезпека для портів та суден залишатиметься.
Читайте також: «Зернову угоду» продовжили на чотири місяці
«Ми оптимісти. Будемо вірити в майстерність наших військових, силу дипломатії, розсудливість наших міжнародних партнерів. Адже продовження та розширення роботи коридору — це питання світової продовольчої безпеки. І його позитивне вирішення — гарантія світової стабільності», — резюмував очільник комітету.