►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Фінансування бюджету
Він розповів, що витрати бюджету дуже залежать від періоду року.
«Якби це був місяць, умовно кажучи, вересень або жовтень, я сказав би, що ситуація в нас досить позитивна й оптимістична. Але оскільки грудень — останній місяць року і, як правило, грудневі витрати є найвищими та вищими за середньомісячні, тому, звісно, ми зараз шукаємо всі можливості для того, щоб безболісно пройти і листопад, і грудень, і провести всі необхідні витрати й забезпечити фінансування дефіциту», — додав Марченко.
Читайте: НБУ очікує ще понад $11 мільярдів зовнішнього фінансування у 2022 році
Що стосується фінансування у січні-березні наступного року, голова Мінфіну розповів, що ситуація ускладнюється двома чинниками: на початку року менші податкові надходження та є питання прогнозованості зовнішньої допомоги.
«Але ми над цим працюємо, і вже заявлено 18 млрд євро (від ЄС), частину з них буде спрямована в першому кварталі на фінансування дефіциту бюджету. Багато питань, пов'язаних із складнощами військового характеру, ми їх вирішуємо, сподіваємося, що отримаємо позитивні результати», — резюмував міністр фінансів.
Нагадаємо
«Мінфін» писав про те що, українська делегація обговорила важливість повноцінної програми з МВФ із головою Фонду. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, Україна розраховує до кінця цього року отримати $5 млрд від ЄС, $4,5 млрд — від США, $1,3 млрд — від МВФ.